Hypoteční Pomoc - srovnání hypoték zdarma a nezávazně od všech bank



Pomůže s financováním developerských projektů

04.02.2017

Vybrali jste si nějaký z řady developerských projektů? Jste na počátku výstavby? Nebo potřebujete vysvětlit financování a průběh čerpání financí? Poskytneme Vám hypoteční pomoc.

Financujeme bydlení řadě klientů, kteří si vybrali některé z developerských projektů:

- LIVE UP Brno

- Na Kociánce Brno

- Bytový dům Ryolit

- Rezidence DUO

- Viládům Ventura Brno

- River Hodonín

- Kaskády Hodonín

U všech developerských projektů Vám poradíme od začátku jak nejlépe a nejefektivně finacnovat a dohodnout kupní smlouvu s developerem.

V první fázi dochází u klientů k výběru bytové jednotky s některých z nabízených developerských projektů. V současné době hodně klientů sází na fakt, že úrokové sazby (ikdyž se nepatrně zvedly) dosahují stále nízkých výší a tak se nebojí uložit své peníze do vlastního bydlení nebo koupit nemovitost a dále pronajímat. Obě varianty jsou možné a v dnešní době zcela běžné. 

Výhoda u developrských projektů je ta, že se neplatí 4% z kupní ceny bytu za daň z nabytí nemovitých věcí. Tím, že se jedná o výstavbu nové jednotky je tato osvobozena od daně. Druhá výhoda spočívá v tom, že se jedná o nový objekt, bez dodatečných investic. Třetí výhodou je, že dnešní výstavba bytových domů je koncipována většinou v úsporných energetických třídách "A" nebo "B", tozn. že jsou minimálně zatíženy na investice do fondu oprav,  platby energií atd. U nového bytu, rozlohou 50 - 70m2 je běžná inkasní splátka 2000-2500,-Kč/měs. Oproti panelových domům s inkasem 4 - 5tis.Kč, je to jistě markantní rozdíl.

Po výběru vysněné bytové jednotky dochází fáze prohlídky. Zástupci developerů chtějí pochopitelně co nejdříve byt (i rozestavěný prodat). Čím dříve získají peníze, tím dříve staví za Vaše finance. Tlačí Vás tak obvykle do situací, že na bytovou jednotku je více zájemců a že se musíte hned rozhodnout co nejdříve.

Po domácím rozhodnutí zda-li do toho jdete nebo ne, nastává práce "papírování". Postup bývá obvykle dvojí:

Buďto složíte vše najednou a budete se chodit koukat jak Vaše nemovitost kvete, nebo se domluvíte s developerem na postupném uvolňování čerpání financí. Tozn. např. byt stojí 8mil.Kč a vy uskutečníte 8x prohlídku stavby kdy postupně uvolňujete developerovi peníze, tak aby jste nepřišli o peníze i střechu nad hlavou. Toto bývá zcela obvyklým postupem. (čerpání rozděleno do několik fází, např. na 5 bezhtovostních tranší). 

Další možností je financování přes hypotéku. Současné úrokové sazby lze stlačit od 1,79% (bez pojištění), při vlastních zdrojích alespoň 5%. Tozn. pokud kupujete nemovitosti za 10.000.000,-Kč, pak stačí mít pouze ve vlastních 500.000,-Kč. Zbylou částku (95% LTV), pokud vyjdete bonitně = příjmově a pokud Vám odhadne na 10mil.Kč banka, dostanete od financujícího ústavu (např. 9,5mil.Kč). Jak funguje potom takové čerpání? Uvolnění peněz je následující:

- nejdříve podepíšete Rezervační smlouvu. Ta bývá většinou doprovázena první části složení částky (např. ve výši 0,5%) z kupní ceny. Může být i "symbolická", např. 50tis.Kč. Prostě nějaká suma, dohodnutá mezi developerem a budoucím kupujícím, tak aby si byl developer jist, že do dané jednotky jdete a nebude ji dále nabízet. 

- následně jste po Rezervační smlouvě vyzívání k podpisu tzv. BKS (budoucí kupní smlouvy). BKS se podepisuje většinou do určeného časového rozmezí po podpisu Rezervační smlouvy. Řada developerů tlačí na co nejdřívější datum. (i do 7dmi dnů od podpisu rezervačky chtějí podepisovat BKS). Na jednu stranu je to dobré, ale na druhou stranu buďte obezřetení, pokud ještě nemáte vybránu financující banku. Společně se smlouvou o BKS totiž developer požaduje uvolnit finance. Tozn. již požaduje pustit alespoň 10-15% z Kupní ceny. Toto bývá většinou financováno právě z vlastních zdrojů klienta. Proto doporučujeme vzít 85% tní hypotéku. Přičemž 15% budou vlastní zdroje, které financujete v první fázi. 

- dalším krokem je pouštění peněz bankou. Banka uvolňuje finance po zapsání bytové jednotky v katastru. Tozn. že jej zapíše jakmile je definována BJ. Po tomto právním aktu a zápisu na katastru nemovitostí dochází k uvolnění další fáze z hypotečního úvěru. Banka vždy uvolňuje maximálně do hodnoty zástavy.  Tozn. pokud je prostavěno za 4mil.Kč, vlastní zdroje činili 2mil.Kč, banka dočerpá 2mil.Kč a pokračuje se ve výstavbě. Nikdy banka neuvolní celou částku k výstavbě, je to pro ni velkké riziko. Rovněž mějte na paměti, že z uvolněných částek, které jdou developerovi přímo bance, platíte pouze úroky, nikoliv jistinu, takže se Vám během výstavby celá hypotéka ještě prodraží o vyhozené úroky bance. V této fázi jde ruku v ruce i podpis ostré Kupní smlouvy. 

- V posledním cyklu je dočerpávána hypotéka z banky (do té doby platíte stále pouze úroky). Až se vyčerpá celá částka úvěru (nemusí se dočerpat až 20%), pak začnete splácet anuitně. (úroky i jistinu)

Pro výřízení hypotéky si stačí předběžně spočítat na našem webu výši Vaší splátky a vyplnit poté krátký hypoteční dotazník a naši poradci na hypotéky se Vám ozvou a sdělí další instrukce jak postupovat. Provedeme Vás celým hypotečním procesem - zdarma, bez nervů a stresu. Máme mnohaleté zkušenosti v oboru a dokážeme dopředu nastínit postup a procesy v bankách. Výběr banky necháme jen na Vašem rozhodnutí. 

Specialisty na hypotéky, úvěry a stavební spoření jsou :

Ing. Tomáš Sieklík, MBA ; email: info@hypotecnipomoc.cz nebo info@dumpojistek.cz; +420 773 43 67 67 (info linka)
Mgr. Marek Svoboda, MBA; 
email: info@hypotecnipomoc.cz nebo info@dumpojistek.cz; +420 773 43 67 67 (info linka)

« Zpět


Spolupracujeme s těmito bankami



Novinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.