Hypoteční Pomoc - srovnání hypoték zdarma a nezávazně od všech bankLze zahrnout rezervační poplatek do hypotéky? Jak dát provizi RK do hypotéky!

27.12.2015

Dotaz:

Máme vyhlédnutou s přítelem nemovitost, cena 14.000.000 Kč, je to u realitní kanceláře a oni chtějí nejdřív nějakou rezervaci, nevíte, jak to vše funguje, jak budeme platit tu rezervaci, když nemáme žádné vlastní prostředky takto velké. Bere si to realitka přímo z té ceny, když mají u ceny napsáno, že je to včetně provize, museli bychom ještě zvlášt platit tu rezervaci? Děkuji moc za odpověď. Eva

Odpověď:

Variant je několik a záleží jen na domluvě s RK. První variantou může být situace, kdy při podpisu tzv. rezervační smlouvy složíte rezervační poplatek. Většinou činí 3 - 5% z kupní ceny nemovitosti. Po zavkladování smlouvy a přepsání na nové majitele rezervační poplatek propadá ve prospěch RK. Druhou variantou je, že si RK poplatek zařadí do výše kupní ceny a poté celou částku započte. I toto je možnost při financování 100%tní hypotéky. U Komerční banky je navíc možnost uplatnit hypotéku až do 120% (tozn. že potřebujete např. ještě peníze navíc na rekonstrukci). Třetí variantou úhrady může být podepsání směnky na zvolenou částku. Tento způsob se však používá velmi výjimečně.

A jaké je doporučení z praxe:

Většinou Vás realitní společnosti tlačí do rychlého jednání, poněvadž z toho mají výdělek a zisk. Doporučujeme sjednat rezervační smlouvu s rezervačním poplatkem, který však bude kryt v advokátní úschově, přes advokátní účet. Jak to probíhá? Budoucí kupující složí na účet do advokátní úschovy finanční prostředky (nebo je tam pošle banka), poté se provede na katastru nemovitostí vklad a čeká se na zapsání nového majitele. Jakmile se toto uskuteční, advokát uvolňuje kupní částku prodávajícímu a rezervační poplatek posílá do realitní kanceláře jako provize za zprostředkovaný obchod. Eliminuje se tím riziko případného nezapsání z jakýchkoliv důvodu na KN.

Hledáte nejlevnější banku? Nejnižší úrokové sazby? Nebo chcete porovnat kde Vás vyjde hypotéka - úvěr nejlépe? Vyzkoušejte naši kalkulačku - Hypoteční pomoc.CZ nebo vyzkoušejte Srovnávač hypoték.CZ nebo Srovnávač pojistek.CZ! Zajistíme Vám nejlepší sazby, provedeme celým procesem a poskytneme 100%tní servis! S Vaším úvěrem Vám pomohou ostřílení zkušení poradci, kteří poskytují informace pro nové hypotéky na koupi, refinancování úvěrů i možnosti procesu pro podnikatelský nebo investiční úvěr! 

Máte stávající pojistku a chcete ušetřit? Nebo si jen potřebujete zkontrolovat a přepočítat svoje pojistky? Stačí přiložit scan stávající pojistné smlouvy nebo jej vyfotit z mobilu. Získáte porovnání pojišťoven v ČR a 100% servis. V případě, že Vám nabídneme srovnatelné pojistné rizika za lepší cenu, zajistíme pak i další servis! (výpověď stávající smlouvy, uzavření nové smlouvy).

Nejčastěji srovnáváme a porovnáváme povinné ručení, havarijní pojištění, životní - rizikové pojištění, pojištění domácnosti a nemovitosti! V průměru slevíme Vaši současnou pojistnou smlouvu až o 30% ! Naše obchodní slevy dosahují až 50% z cen běžného pojistného! 

« Zpět


Spolupracujeme s těmito bankamiNovinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.