Hypoteční Pomoc - srovnání hypoték zdarma a nezávazně od všech bankDélka splatnosti hypotéky - jaká je nejdelší splatnost hypotéky

23.09.2016

Minimální a maximální splatnosti u hypotéky a úvěrů

Splatnosti hypoték jsou u bank rozdílné. Některé inklinují ke kratším splatnostem, jiné mají raději delší splatnosti.

Začneme nejkratšími nabízený splatnostmi. Nejvíce vstřícné banky jsou v tomto směru - UniCredit a mBanka. Nabízejí splatnost na minimální dobu trvání jednoho roku. Na tuto dobu si můžete sazbu zafixovat nebo zvolit variabilní floatovou sazbu hypotéky.

Další banky mají pro hypotéky splatnosti nastaveny na minimální splatnosti na pět let. Pod pět let nechce jít více bank. A to z důvodu, aby na každé hypotéce vydělala nastavené úroky s anuitní splátky. Minimální dobu splatnost 5ti let tak má HB, ČSOB, KB, ČS, Sberbank, Oberbank, RF, GE Money bank.

Fixace lze opět nastavit na pět let. Klient si může zvolit i tříleté fixační lhůty.

Většina klientů však volí delší splatnost, tak aby měla splátku co nejvíce roztažena a byla co nejnižší. Ikdyž ve skutečnosti hypotéka tak dlouho trvat nebude. Většina klientů se pokouší hypotéku splatit dříve.

Poté jsou také klienti, kteří díky nízké bonitě - příjmům, nebo nízkým prokazatelným příjmům potřebují vysokou hypotéku, ale nevychází příjmově - bonitně. Z tohoto důvodu je řešením rozložení a roztažení hypotéky do více let. Nejvyšší splatnosti a maximální dobu splácení hypotéky tak nabízí HB/CSOB, KB, UniCredit, Wustenrot, RF. Zde se splatnost může natáhnout až do 70ti let věku žadatele. Často však bývá u takto dlouhé hypotéky podmínka životního pojištění, poněvadž banka chce mít své finance pojištěny v případě nenadále situace = Vašeho předčasného úmrtí.
Banky protahovali splatnosti i na 35, resp. 40 délky splatnosti. Toto je však čím dál více omezenováno a regulováno ze strany ČNB. Nutno podotknout, že hypotéky na takovou dobu splastnosti jsou v reálu vážně nesplatitelné a jsou pouze šity na míru klientům kteří nevychází bonitně a potřebují natahovat splatnost a rozmělnit snížit splátku. Pro banku to je také dobrá volba, poněvadž se více vydělá na marži z úroků. 

Specialisty na hypotéky jsou:

Ing. Tomáš Sieklík, MBA ; email: info@hypotecnipomoc.cz
Mgr. Marek Svoboda, MBA; email: info@hypotecnipomoc.cz

Celým procesem Vás zdarma provedeme.  

Pro výřízení hypotéky si stačí předběžně spočítat na našem webu výši Vaší splátky a vyplnit poté krátký hypoteční dotazník a naši poradci na hypotéky se Vám ozvou a sdělí další instrukce jak postupovat. Provedeme Vás celým hypotečním procesem - zdarma, bez nervů a stresu. Máme mnohaleté zkušenosti v oboru a dokážeme dopředu nastínit postup a procesy v bankách. Výběr banky necháme jen na Vašem rozhodnutí. 

Naše práce je pro klienty zcela zdarma! Smluvně máme vázány většinu finančních institucí v České republice - bank a stavebních spořitelen a je jen na Vašem rozhodnutí pro kterou z nabídek se rozhodnete. Sdělíme Vám pouze naše zkušenosti, praxi a finální rozhodnutí ponecháme jen na Vašem uvážení. 

« Zpět


Spolupracujeme s těmito bankamiNovinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.