Hypoteční Pomoc - srovnání hypoték zdarma a nezávazně od všech bankMoneta money bank upravuje hypotéky

02.12.2016

V souvislosti s nabytím účinnosti Zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 sb. dochází u MONETA Money bank k následujícím změnám.

- Ruší poplatek za rezervaci zdrojů u hypotéky NAOPAK

- Ruší poplatek ve výši 500 Kč, který klient platil měsíčně za rezervaci zdrojů od podpisu budoucí úvěrové smlouvy až do termínu odhadu. Mimořádné splátky nad rámec zákona ve výši až 50% ročně

- Dle zákona umožní MONETA klientovi provést mimořádnou splátku hypotečního úvěru až do výše 25% původně vyčerpané jistiny během jednoho měsíce před výročím podpisu úvěrové smlouvy

- nad rámec zákona zachovává mimořádné splátky ve výši až 25% původně vyčerpané jistiny, které klient může opakovat každých 6 měsíců od provedení poslední mimořádné splátky nejdříve však po uhrazení prvních 12 anuitních splátek. V jednom roce tedy klient může provést mimořádnou splátku až do výše 50% původně vyčerpané jistiny.

- Nové typy výdajů udávané v žádosti o úvěr (spotřebitelský i hypoteční)

- Dle požadavků zákona byly rozšířeny žádosti o nové typy výdajů, které je nutné nově vždy vyplnit.. 

- Ruší se poskytování spotřebitelského úvěru bez dokládání příjmu

- Nově je vždy nutné doložit potvrzení o výši příjmu či vycházet ze mzdy, která klientovi chodí do MMB dle platné metodiky. 

- RPSN bude uváděno u všech hypotečních úvěrů

- Do RPSN budou započítávány poplatky hrazené bance a další poplatky spojené s vyřízení hypotečního úvěru (dle počtu zástav/zástavců/typu nemovitosti): odhad nemovitosti (poskytujeme zdarma), návrh na vklad ZP, návrh na výmaz ZP, ověření podpisů ZS, pojištění nemovitosti, životní pojištění (pokud je sjednáno s úvěrem u MMB). 

- Úprava předsmluvní informace (ESIP)

- V případě sjednání úvěru přes externího poradce bude ESIP nad rámec standardu obsahovat název, kontaktní telefon a email společnosti, která úvěr zprostředkovala. 

U hypotečních úvěrů bude uváděna výše provize vyplacená za zprostředkování úvěr vyjádřená procentem.

- Zprostředkování úvěru pouze na základě doporučení

- MMB realizuje veškeré interní a externí obchody na základě doporučení. Tuto skutečnost klient stvrzuje v žádosti o úvěr. Spolupráci na bázi poskytování rady dle zákona o spotřebitelském úvěru neumožňujeme.

Beze změn zůstávají tyto procesy

Zjednodušené dokladování příjmů při refinancování hypotečních úvěrů

Akceptace příjmů vyplácených v hotovosti dle platné metodiky

Výpočet příjmů podnikatelů na základě obratu u hypotečních úvěrů dle platné metodiky

 

 

Pro výřízení hypotéky si stačí předběžně spočítat na našem webu výši Vaší splátky a vyplnit poté krátký hypoteční dotazník a naši poradci na hypotéky se Vám ozvou a sdělí další instrukce jak postupovat. Provedeme Vás celým hypotečním procesem - zdarma, bez nervů a stresu. Máme mnohaleté zkušenosti v oboru a dokážeme dopředu nastínit postup a procesy v bankách. Výběr banky necháme jen na Vašem rozhodnutí. 

Specialisty na hypotéky, úvěry a stavební spoření jsou :

Ing. Tomáš Sieklík, MBA ; email: info@hypotecnipomoc.cz nebo info@dumpojistek.cz; +420 773 43 67 67 (info linka)
Mgr. Marek Svoboda, MBA; 
email: info@hypotecnipomoc.cz nebo info@dumpojistek.cz; +420 773 43 67 67 (info linka)

« Zpět


Spolupracujeme s těmito bankamiNovinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.