Hypoteční Pomoc - srovnání hypoték zdarma a nezávazně od všech bankHypotéka na výstavbu domu 2020, jaký je postup?

05.06.2020

Chcete stavět a nevíte jak začít s vyřizováním hypotéky během výstavby?

Krátký návod a postup:

První důležité je rozdělení, zda-li máte vlastní pozemek nebo budete pozemek teprve kupovat. 

U prvního případu, tozn. že máte již pozemek zakoupen (a je na něm již zástavní právo, anebo není), funguje v principu tak, že bankovní odhace zohlední současnou cenu pozemku a navíc připočítá cenu rodinného domu. Cenu rodinného domu stanovuje na základě rozpočtu stavby a současně projektové dokumentace. Na základě vašich informací promítne do ceny budoucí i případnou svépomoc nebo dodavatelskou výstavbu. 

Po úspěšném schválení hypotéky dochází k prvnímu čerpání. Toto je většinou do výše volné zástavní hodnoty nemovitosti (např. do výše ceny odhadu pozemku). V případě, kdy je na pozemku již zástava, dělá se nový odhad (např. o pět let starší, kdy se cena pozemku opět zvedla) a zohlední se vlastní zdroje zhodnocení pozemku. Případně začnete stavět z vlastními zdroji (výkopy, základové konstrukce atd.). 

Po prvním čerpání přichází odhadce a kontroluje aktuální prostavěnost pozemku. Toto dokládá fotodokumentací a následně banka uvolňuje další část finančních prostředků. Celý cyklus se opakuje, dokud nemáte dostavěno nebo dokud nevyčerpáte celou částku. 

Vyřizujeme hypotéky již 10 let v rámci celé České republiky, pro fyzické i právnické osoby! Nestyďte se a pojďmě vyřešit i Vaši hypotéku, kdykoliv volejte a piště, ptejte se na cokoliv!

« Zpět


Spolupracujeme s těmito bankamiNovinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.