Hypoteční Pomoc - srovnání hypoték zdarma a nezávazně od všech bankČerpání u developerských projektů a forma záloh

14.07.2020

V předcházejícím - včerejším, článku, jsme uváděli tři nejzásadnější požadavky bank u developerských projektů, spočívající v ověření Investora; stanovení zástavy; stanovení LTV.

Další postup při schvalování developerských projektů spočívá v předprodanosti bytových jednotek a formě čerpání. Řada bank si tak stanovuje jistotu návratnosti a úspěch prodeje BJ. Můžete se setkat s různými postupy, např. LTC ve výši do 60-70%. Co znamená LTC? nebo-li loan to cost, nebo poměr úvěru k tržní ceně nebo-li u výstavby k investičním nákladům na výstavbu. Např. koupě pozemku na kterém má bytový dům stát je 6mil.Kč; výstavba bytového domu u dřevostavby za 15mil.Kč; LTV pak zahrnuje součet 6+15= 21mil.Kč a poměr vlastních zdrojů k celkové zástavě, tozn. 21 : 0,2 = 4,2mil.Kč vlastní zdroje abychom dosáhli na hypotéku do 80% LTV. Oproti tomu ukazatel LTC stanovuje poměr k investičním nákladům, tozn. koupě pozemku se do tohoto nezahrnuje, nepočítá, ale z celkových nákladů na výstavbu tj. 15mil.Kč se požaduje LTC do 60%; tozn. 15 x 0,4 = 6mil.Kč při LTC do 60%; vlastní zdroje na výstavbu musí být min. 6mil.Kč a banka následně uvolní dalších 9mil.Kč. 

Forma splácení developerských projektů může být různorodá. Klient si jej může hradit z vlastních zdrojů nebo lze předschválit kontokorent z čehož je investiční záměr hrazen. Banky rovněž kladou důraz na předprodejnost bytů. Záleží však na formě předprodeje a složení záloh. Pokud banky požadují více jak 40% předprodanost BJ, pak je zřejmé, že taková banka Vám již moc nepomůže a bude spíš brzdou ve schvalování než pomoci při výstavbě. Nutno zdůraznit, že u takových projektů se přistupuje zcela individuálně. 

Pokud by jste potřebovali pomoci, napište nám. Ozveme se, poradíme. 

Vyřizujeme hypotéky již 10 let v rámci celé České republiky, pro fyzické i právnické osoby! Nestyďte se a pojďmě vyřešit i Vaši hypotéku, kdykoliv volejte a piště, ptejte se na cokoliv!

« Zpět


Spolupracujeme s těmito bankamiNovinky e-mailem

Chcete-li od nás dostávat pravidelně informace, zaregistrujte Váš e-mail.